Przejdź do głównej zawartości

Wymarłe miasto i jezioro SaskoMało kto zna to położone w górach miejsce, a dojazd z Ulcinij nie jest szczególnie trudny, choć kawałeczek jedziemy drogą szutrową.
Parkingiem jest zwykłe boisko, więc można nie zauważyć, że jest się już na miejscu. 


Miasteczko kiedyś piękne (było w nim, jak głosi legenda 365 kościołów, ale do dziś zachowały się fundamenty 8 z nich), dziś zupełnie opuszczone, nie przetrwało najazdu Mongołów. W zasadzie nie ma tu nic...
Miejsce to nie jest w ogóle wypromowane i jesteśmy tutaj jedynymi turystami. Dziwne uczucie – całkowita cisza, spokój, gęsto zarośnięte ruiny starożytnego miasta, widoki na albańskie góry i jeziorko Sasko (bardzo czyste) w tle – cudowne relaksujące popołudnie!

Widok na jezioro z okolicy ruin


 Później zatrzymaliśmy się w restauracji nad jeziorem
Droga do jeziora jest bajecznie zielona


 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Magiczne miejsca na Kaszubach - "polskie Stonehenge" i nie tylko...

Jeśli co roku latem jeździcie nad morze, wyjedźcie kilka dni wcześniej i po drodze, choć na kilka dni zatrzymajcie się na Kaszubach, bo warto! 
Możecie chociażby odwiedzić "polskie Stonehenge" w Węsiorach w gminie Sulęczyno.

Pompeje i Herkulanum

Są takie miejsca, które bardzo chcemy w swoim życiu choć raz zobaczyć, bo słyszymy o nich w telewizji, czytamy w książkach, czasem pojawiają się w filmach. Przykładem mogą być piramidy egipskie w Gizie. I właśnie jednym z takich miejsc są dla nas Pompeje. Będąc w Neapolu, nie mogliśmy tam nie pojechać! Oczywiście baliśmy się, że mogą nas rozczarować, ponieważ co roku odwiedza je ponad dwa i pół miliona turystów, ale każdy kto był, polecał.

Neapol – miasto z duszą

Z pomocą świętego Mikołaja pojechaliśmy do Neapolu w lutym (nie, nie pożyczył nam renifera, dał nam bilety). Przed wyjazdem mieliśmy obawy: Jaki Neapol poznamy - stereotypowy brudny, niebezpieczny i nieciekawy czy, jak sądzą inni, wyjątkowy – miejsce w którym można się zakochać?