Przejdź do głównej zawartości

Cochem


Dolina Mozeli słynie z doskonałego rieslinga, uprawianego w tarasowych winnicach. To właśnie tu znajduje się Calmont – najbardziej strome winne wzgórze w Europie z nachyleniem do 60%. Nad rzeką leżą malownicze, skąpane w słońcu miasteczka z wąskimi uliczkami. Cochem jest jednym z nich.
W Cochem najokazalszą budowlą jest zamek Reichsburg znajdujący się na wzgórzu ponad 100 metrów ponad brzegiem rzeki Mozeli, należy do najpiękniej położonych zamków w Europie. 

Ze wzgórza, na którym został wzniesiony,
roztacza się przepiękna panorama.
W Cochem lody smakują najlepiej!Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Magiczne miejsca na Kaszubach - "polskie Stonehenge" i nie tylko...

Jeśli co roku latem jeździcie nad morze, wyjedźcie kilka dni wcześniej i po drodze, choć na kilka dni zatrzymajcie się na Kaszubach, bo warto! 
Możecie chociażby odwiedzić "polskie Stonehenge" w Węsiorach w gminie Sulęczyno.

Pompeje i Herkulanum

Są takie miejsca, które bardzo chcemy w swoim życiu choć raz zobaczyć, bo słyszymy o nich w telewizji, czytamy w książkach, czasem pojawiają się w filmach. Przykładem mogą być piramidy egipskie w Gizie. I właśnie jednym z takich miejsc są dla nas Pompeje. Będąc w Neapolu, nie mogliśmy tam nie pojechać! Oczywiście baliśmy się, że mogą nas rozczarować, ponieważ co roku odwiedza je ponad dwa i pół miliona turystów, ale każdy kto był, polecał.

Neapol – miasto z duszą

Z pomocą świętego Mikołaja pojechaliśmy do Neapolu w lutym (nie, nie pożyczył nam renifera, dał nam bilety). Przed wyjazdem mieliśmy obawy: Jaki Neapol poznamy - stereotypowy brudny, niebezpieczny i nieciekawy czy, jak sądzą inni, wyjątkowy – miejsce w którym można się zakochać?