Przejdź do głównej zawartości

Dolina Mozeli
Dolina Mozeli to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych krajobrazów winnych na świecie. Rzymianie już ponad 2000 lat temu zakładali tu pierwsze winnice ze względu na wyjątkową ziemię, która kumuluje ciepło w dzień, a oddaje w nocy. Dzięki tej ziemi w rejonie Mozeli rodzą się wyjątkowe grona, z których powstają bardzo lekkie wina o niższej zawartości alkoholu i słodszym smaku. Rieslingi ze stromych winnic nad Mozelą należą do najlepszych białych win na świecie.
Nic więc dziwnego, że wzdłuż meandrującej Mozeli przycupnęły małe winiarskie miasteczka, tak urocze, że czasami mamy wrażenie, jakbyśmy się znaleźli pośrodku scenografii baśni Braci Grimm. Wzdłuż brzegów świetnie utrzymane trasy rowerowe.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Magiczne miejsca na Kaszubach - "polskie Stonehenge" i nie tylko...

Jeśli co roku latem jeździcie nad morze, wyjedźcie kilka dni wcześniej i po drodze, choć na kilka dni zatrzymajcie się na Kaszubach, bo warto! 
Możecie chociażby odwiedzić "polskie Stonehenge" w Węsiorach w gminie Sulęczyno.

Pompeje i Herkulanum

Są takie miejsca, które bardzo chcemy w swoim życiu choć raz zobaczyć, bo słyszymy o nich w telewizji, czytamy w książkach, czasem pojawiają się w filmach. Przykładem mogą być piramidy egipskie w Gizie. I właśnie jednym z takich miejsc są dla nas Pompeje. Będąc w Neapolu, nie mogliśmy tam nie pojechać! Oczywiście baliśmy się, że mogą nas rozczarować, ponieważ co roku odwiedza je ponad dwa i pół miliona turystów, ale każdy kto był, polecał.

Neapol – miasto z duszą

Z pomocą świętego Mikołaja pojechaliśmy do Neapolu w lutym (nie, nie pożyczył nam renifera, dał nam bilety). Przed wyjazdem mieliśmy obawy: Jaki Neapol poznamy - stereotypowy brudny, niebezpieczny i nieciekawy czy, jak sądzą inni, wyjątkowy – miejsce w którym można się zakochać?