Przejdź do głównej zawartości

Burg Eltz


Choć nie jest tak znany jak bawarski Neuschwanstein, zamek w Eltz wygląda bajecznie! Nie można go zobaczyć z daleka, ponieważ jest ukryty na wzgórzu w lesie i żeby do niego dotrzeć, trzeba zostawić samochód na dużym parkingu i wybrać się na 15-minutowy spacer przez las lub podjechać busem.
Wybieramy leśną drogę i po kilkunastu minutach naszym oczom ukazuje się zamek. Z jednej strony ukryty wśród zieleni drzew, z drugiej strony dobrze wyeksponowany zamek pięknie prezentuje się na zdjęciach, ale w poszukiwaniu dobrych kadrów warto zejść na dół w stronę rzeki, a później wejść na asfaltową drogę i zobaczyć go z innej perspektywy. Od 30 pokoleń zamek ten należy do rodziny Eltz i choć jego obecny wygląd nadano mu w XVII wieku, tak naprawdę ma za sobą 850 lat historii. Zamek ominęły wojenne zawieruchy i nigdy nie został zniszczony, więc do dzisiaj można zwiedzać zarówno jego zewnętrzny dziedziniec, jak i wnętrza: komnaty, sypialnie, zbrojownię, kuchnię. Jeśli chcemy zwiedzać wnętrza zamku, zapłacimy 9 E 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Magiczne miejsca na Kaszubach - "polskie Stonehenge" i nie tylko...

Jeśli co roku latem jeździcie nad morze, wyjedźcie kilka dni wcześniej i po drodze, choć na kilka dni zatrzymajcie się na Kaszubach, bo warto! 
Możecie chociażby odwiedzić "polskie Stonehenge" w Węsiorach w gminie Sulęczyno.

Pompeje i Herkulanum

Są takie miejsca, które bardzo chcemy w swoim życiu choć raz zobaczyć, bo słyszymy o nich w telewizji, czytamy w książkach, czasem pojawiają się w filmach. Przykładem mogą być piramidy egipskie w Gizie. I właśnie jednym z takich miejsc są dla nas Pompeje. Będąc w Neapolu, nie mogliśmy tam nie pojechać! Oczywiście baliśmy się, że mogą nas rozczarować, ponieważ co roku odwiedza je ponad dwa i pół miliona turystów, ale każdy kto był, polecał.

Neapol – miasto z duszą

Z pomocą świętego Mikołaja pojechaliśmy do Neapolu w lutym (nie, nie pożyczył nam renifera, dał nam bilety). Przed wyjazdem mieliśmy obawy: Jaki Neapol poznamy - stereotypowy brudny, niebezpieczny i nieciekawy czy, jak sądzą inni, wyjątkowy – miejsce w którym można się zakochać?