Przejdź do głównej zawartości

Wąwóz Imbros


Wcześnie rano pojechaliśmy do miejscowości, w której jest wyjście z wąwozu Imbros. Tam po jedną z tawern zostawiliśmy samochód, a właściciel tawerny za 20 Euro zaw­iózł nas ok. 13 km do wioski Imbros, gdzie znajduje się wejście do wąwozu. Dzięki temu nie musieliśmy iść tam i z powrotem, tylko po przejściu całej trasy u wyjścia, pod tawerną czekał nasz samochód. Imbros nie jest tak znany jak Samaria, ale dla nas Samaria byłaby za długa. Wybraliśmy więc równie ładny, choć mniej popularny i krótszy wąwóz.
Po drodze spotkaliśmy może z 15 turystów – jedna z nich jak zobaczyła Olafa i zaczęła ostrzegać, żeby zawrócić. Szła w odwrotnym kierunku (czyli była już tam, gdzie my idziemy) i mówiła coś w stylu – ‘danger, do not go there with a baby’. Po tych słowach już mniej więcej od połowy trasy skupiałam się na tym ‘danger’, ale ‘danger’ niegdzie nie było. Droga prosta i w miarę łatwa, bez porównania do wczorajszej trasy E4. Oczywiście kamyczki i kamienie zawsze mogą być niebezpieczne, można skręcić nogę, można się poślizgnąć itd. 


Po dokładnie 3 godzinach dotarliśmy na miejsce, a później pojechaliśmy na plażę do Frankokastello, bo tam nam się podobało i było najbliżej, a plaża jest idealna dla małych dzieci. Ludzi mało, woda ciepła i tam dopadła nas grecka sjesta.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Magiczne miejsca na Kaszubach - "polskie Stonehenge" i nie tylko...

Jeśli co roku latem jeździcie nad morze, wyjedźcie kilka dni wcześniej i po drodze, choć na kilka dni zatrzymajcie się na Kaszubach, bo warto! 
Możecie chociażby odwiedzić "polskie Stonehenge" w Węsiorach w gminie Sulęczyno.

Pompeje i Herkulanum

Są takie miejsca, które bardzo chcemy w swoim życiu choć raz zobaczyć, bo słyszymy o nich w telewizji, czytamy w książkach, czasem pojawiają się w filmach. Przykładem mogą być piramidy egipskie w Gizie. I właśnie jednym z takich miejsc są dla nas Pompeje. Będąc w Neapolu, nie mogliśmy tam nie pojechać! Oczywiście baliśmy się, że mogą nas rozczarować, ponieważ co roku odwiedza je ponad dwa i pół miliona turystów, ale każdy kto był, polecał.

Neapol – miasto z duszą

Z pomocą świętego Mikołaja pojechaliśmy do Neapolu w lutym (nie, nie pożyczył nam renifera, dał nam bilety). Przed wyjazdem mieliśmy obawy: Jaki Neapol poznamy - stereotypowy brudny, niebezpieczny i nieciekawy czy, jak sądzą inni, wyjątkowy – miejsce w którym można się zakochać?