Przejdź do głównej zawartości

Co warto zobaczyć na Cyprze. Subiektywny ranking. Oceniamy tylko te miejsca, gdzie byliśmy.


  1. Półwysep Akamas to zdecydowanie nr 1 na Cyprze Greckim. A będąc tam, koniecznie trzeba wejść do wąwozu Avakas (nieopodal jest jeszcze inny wąwóz), przejść się od Łaźni Afrodyty szlakiem Afrodyty - ile się da w górę. Widoki z najwyższego szczytu są rewelacyjne, ale niżej też mamy piękną panoramę, a sama wędrówka przypomina pobyt w górach. I oczywiście - plaża Lara.
  2. Wioska Kakopetria w górach. To ta wioska zrobiła na mnie największe wrażenie i uważam, że ze wszystkich górskich wiosek jest najładniejsza. Fantastyczne zaułki, wąskie uliczki i mini podwórka starych domków. Na dole strumyk i ścieżka prowadząca od Starego Młyna (obecnie knajpa przy hotelu). No i kawa w jednym ze starych domów na drewnianym balkoniku zawieszonym tuż nad urwiskiem, pod którym szemrze strumyk! Jedna z ładniejszych wiosek z najmniejszą ilością tandety w postaci sklepików i pamiątek!
  3. Plaża Afrodyty oraz stanowiska archeologiczne w Pafos i Kourion.
  4. Plaża Nissi – takie widoki i możliwość kąpieli w lazurowej wodzie nie zdarzają się zbyt często.
  5. Półwysep Greco i góry Trodos – bardzo polecane i reklamowane – może zbyt wiele oczekiwaliśmy – dlatego na 5 miejscu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Magiczne miejsca na Kaszubach - "polskie Stonehenge" i nie tylko...

Jeśli co roku latem jeździcie nad morze, wyjedźcie kilka dni wcześniej i po drodze, choć na kilka dni zatrzymajcie się na Kaszubach, bo warto! 
Możecie chociażby odwiedzić "polskie Stonehenge" w Węsiorach w gminie Sulęczyno.

Pompeje i Herkulanum

Są takie miejsca, które bardzo chcemy w swoim życiu choć raz zobaczyć, bo słyszymy o nich w telewizji, czytamy w książkach, czasem pojawiają się w filmach. Przykładem mogą być piramidy egipskie w Gizie. I właśnie jednym z takich miejsc są dla nas Pompeje. Będąc w Neapolu, nie mogliśmy tam nie pojechać! Oczywiście baliśmy się, że mogą nas rozczarować, ponieważ co roku odwiedza je ponad dwa i pół miliona turystów, ale każdy kto był, polecał.

Neapol – miasto z duszą

Z pomocą świętego Mikołaja pojechaliśmy do Neapolu w lutym (nie, nie pożyczył nam renifera, dał nam bilety). Przed wyjazdem mieliśmy obawy: Jaki Neapol poznamy - stereotypowy brudny, niebezpieczny i nieciekawy czy, jak sądzą inni, wyjątkowy – miejsce w którym można się zakochać?