sobota, 5 kwietnia 2014

Arktyczne wakacje - tylko 1000 km od bieguna północnego


Wakacje coraz bliżej, czas pomyśleć, co, gdzie i za ile?
A może dla odmiany wybierzecie się na arktyczne wakacje w okresie białych nocy, zobaczyć renifera, a może niedźwiedzia polarnego?
Mamy taki pomysł na rodzinne wakacje ;)

Jeśli nie lubicie gorącego lata, upalnych dni, co powiecie na wakacje na najdalej wysuniętym na północ campingu na świecie?

Spitbergen jest osiągalny teraz w lipcu dzięki trwającej promocji SAS. Za lot z Gdańska do Longyearbyen w obie strony na jednym bilecie zapłacicie 293,41 Euro / 390,17 USD (1230 / 1195 zł) za osobę! Cena będzie w tej wysokości, jeżeli zmienimy język strony na kraju ze strefy Euro lub USA. Na stronie w j. polskim podaje cenę w złotówkach o ponad 200 zł wyższą. Taka cena w terminie od 9 do 16 lipca 2014. W cenę jest wliczony bagaż 23 kg, więc można spakować cieplejsze ubrania, namiot, a nawet jedzenie.

Podobne ceny w terminach:
22.08 - 27 lub 28 lub 29.08
29.08 - 05.09No tak, powiecie, ale przecież tam jest potwornie drogo! Owszem, jeśli chcemy spać w hotelach, ceny zwalają z nóg, ale jest pewien całkiem niedrogi (jak na Norwegię) camping, do tego przyjazny rodzinom z dziećmi! Leży nieopodal lotniska, jakieś 300 metrów ;), a do centrum miasteczka Longyearbyen jest 4 km.

W sezonie letnim ceny za rozbicie namiotu za osobę wynoszą 120 koron (około 60zł), jeśli ktoś nie chce brać swojego, może wypożyczyć na miejscu namiot, za który zapłaci 150 koron (około 75zł - cena za namiot). Namioty mają wysokość 2,6 metra i są w stylu tipi. Na miejscu można też wypożyczyć śpiwór (50 koron) i karimatę (10 koron). Jeśli wybieracie się grupa 4 osobową lub większą, dostaniecie zniżkę, przy wcześniejszej rezerwacji.

Będąc na campingu, można wziąć udział w wędrówce z przewodnikiem na lodowiec. Co ciekawe, organizowane w sezonie letnim są także wycieczki dostosowane do rodzin z małymi dziećmi! Dla odważnych organizowane są też kąpiele na golasa i jeśli wytrzymacie, dostaniecie specjalny certyfikat.

Klimat i pogoda w lipcu:
Od początku lipca do końca okresu białych nocy, tj. około 20 sierpnia nie ma mrozu, nawet w “nocy”. Temperatury są w okolicy od +3 do +12 stopni, czasem wyższe. Deszcz jest rzadkością. Kiedy kończą się białe noce, zaczyna się ochładzać i może być mróz.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz